Airfel Ürünleri / Airfel Ürünleri
Daikin KlimaMITSUBISHI ELECTRIC KLİMA’DAN SIRA DIŞI BİR KAMPANYA

Etiketler:  , , , , ,
Yeni Kirigamine Klima alan 10 talihli ve 3 yetkili satıcı

Japonya’nın Kirigamine Tepeleri’ne gidiyor

Üstün ve öncü teknolojisiyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin Türkiye distribütörü KlimaPlus, Sezonsal Verimlilik kriterlerine göre soğutma ve ısıtmada A+++ enerji sınıfında yer alan, havayı temizleyen özel filtre sistemi Plasma Quad, bulunduğunuz yeri ve uzak noktalardaki sıcaklıkları algılayan 3D i-see Sensör ve hava akımı yönlendirme sistemleri ile fark yaratan Yeni Kirigamine Klimaların lansmanında sıra dışı bir kampanyaya imza attı. Mitsubishi Electric tarafından Japonya’da ferah havasıyla ünlü Kirigamine Tepeleri’nden ilham alınarak geliştirilen Yeni Kirigamine Klimalar için “Kim demiş klima sizi Japonya’ya uçurmaz diye?” sloganı ile start verilen kampanya kapsamında 15 Mart 2014 tarihine kadar Kirigamine Klimalardan satın alanlar arasında çekiliş düzenlendi. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişle belirlenen 10 talihli ve yanı sıra kampanya dönemi boyunca en çok Kirigamine Klima satışı yapan 3 KlimaPlus bayisi Japonya seyahati kazandı. 27 Mayıs - 2 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Japonya seyahatinin rotasında; ülkenin en gözde şehirleri Tokyo, Shizuoka, Osaka ve Kyoto, Mitsubishi Electric Fabrikası ve tabi ki Kirigamine Tepeleri ile Kirigamine Müzesi olacak.

VADİSTANBUL´A MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA SİSTEMLERİ İMZASI

Etiketler:  , , , , , ,
İstanbul’da yeni bir simge haline gelme hedefiyle Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu tarafından hayata geçirilen Vadistanbul’un birinci etabı olan Vadistanbul Teras’ta iklimlendirme çözüm ortağı olarak KlimaPlus seçildi. 1.111 konuttan oluşan Vadistanbul Teras’ta her mevsim sorunsuz çalışan, sessiz ve kontrolü kolay Mitsubishi Electric Multi Sistem Klimalar kullanılacak. Projede sadece 17,5 santimetre yüksekliğiyle mimari estetiğe uyumlu Mitsubishi Electric MLZ-KA serisi iç üniteler tercih edildi.

Mitsubishi ile doğru klimayı seçin

Etiketler:  , , , , , , ,
Mitsubishi Electric Klima Sistemleri ile doğru klimayı seçerek hayat kalitenizi yükseltin. Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, Dünya Sağlık Günü´nde doğru klima seçimi ve kullanımı konusuna değindi.

Enerji sınıfında Mitsubishi önceliği

Etiketler:  , , , , , ,
Dünya enerji verimliliği için çalışırken 2012 yılı sonu itibariyle cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanan Türkiye’de de enerji verimliliği yol haritası çizildi.

İklimsa Satış Direktörlüğü´ne Tansu Öztorun Atandı

Etiketler:  , , ,
İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren İklimSA’nın Satış Direktörlüğü görevine Tansu Öztorun atandı.
2006 yılından bu yana TeknoSA çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İklimSA’nın Satış Direktörlüğü´ne Tansu Öztorun atandı.

MITSUBISHI ELECTRIC TÜRKİYE KLİMA PLUS’I SATIN ALIYOR

Etiketler:  , , , , , ,
19 Şubat Çarşamba, İstanbul - Mitsubishi Electric Türkiye, Türkiye klima distribütörü Klima Plus’ı satın alacağını açıkladı. Bu satın alma ile Türkiye klima pazarındaki varlığını güçlendirmek isteyen Mitsubishi Electric, Klima Plus’ın hisselerinin tamamına sahip olacak.

KLİMAPLUS PRESTİJLİ OTELLERİN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLUYOR

Etiketler:  , , , , ,
LaresPark Hotel Taksim

Mitsubishi Electric Klima’yı tercih etti

KlimaPlus, profesyonel mühendislik yaklaşımını doğru cihazlarla birleştirerek iklimlendirme konusunda otellerin çözüm ortağı oluyor. Konfor odaklı yaklaşımını tüm detaylarıyla misafirlerine yaşatan LaresPark Hotel, KlimaPlus güvencesiyle konfor, verim ve dayanıklılığın en yüksek standartlarını gösteren Mitsubishi Electric City Multi VRF sistemlerini tercih etti.

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA´NIN JAPONYA´YA UÇURAN KAMPANYASI BİTİYOR!

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Japonya’nın Kirigamine Tepeleri’ne çıkaracak kampanyaya

katılmak için son gün 15 Mart!

Üstün ve öncü teknolojisiyle öne çıkan Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alan Yeni Kirigamine Klimaları’na özel başlattığı kampanyada sona yaklaşıldı. Japonya’nın ferah havasıyla ünlü Kirigamine Tepeleri’nden ilham alınarak geliştirilen Yeni Kirigamine Klimalar’dan 15 Mart 2014 tarihine kadar satın alan 10 talihli Japonya seyahatine gitmeye hak kazanacak.

Artık Antalya için A sınıfı olan bir klima İstanbul için A sınıfı olmayabilir

Etiketler:  , , , , , , , ,
Ülkelerin ekonomik ve ekolojik dengelerinin korunmasında en önemli faktör kuşkusuz ki enerji… Türkiye de enerji kaynaklarını verimli kullanmak konusunda daha başarılı projelere gereksinim duyuyor. Çünkü 2012 yılı sonu itibariyle ülkemizin cari açığının yüzde 71’i enerji ithalatından kaynaklanıyor. Enerji ihtiyacımızı karşılamak için 2012 yılında 60 milyar dolar harcadık ve bu rakamın 2023 yılında 106 milyar dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

MITSUBISHI ELECTRIC KLİMA’DAN JAPONYA’YA UÇURAN KAMPANYA

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
15 Mart’a kadar Yeni Kirigamine Klima alan 10 kişi
Japonya’nın Kirigamine Tepeleri’ne çıkacak

Üstün ve öncü teknolojisiyle Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alan Yeni Kirigamine Klimaları’na özel bir kampanyaya imza atıyor. Mitsubishi Electric tarafından Japonya’da ferah havasıyla ünlü Kirigamine Tepeleri’nden ilham alınarak geliştirilen Yeni Kirigamine Klimalar’dan 15 Mart 2014 tarihine kadar satın alan 10 talihli Japonya seyahatine gitmeye hak kazanacak. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılacak çekilişle belirlenecek 10 şanslı kişi için 27 Mayıs - 2 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Japonya seyahatinin rotasında; ülkenin en gözde şehirleri Tokyo, Shizuoka, Osaka ve Kyoto, Mitsubishi Electric Fabrikası ve tabi ki Kirigamine Tepeleri ile Kirigamine Müzesi olacak.

Bosch Therm 8000S ticari uygulamalarda kesintisiz konfor sağlıyor

Etiketler:  , , , ,
Bosch Therm 8000S yüksek kapasiteli yoğuşmalı hermetik şofben, yenilikçi özellikleriyle ticari uygulamalara ideal çözümler sunuyor. Kompakt ve modern tasarımlarıyla farklı alanlarda uygulanabilen şofben, istenen kullanım suyu sıcaklığına kısa sürede ulaşabiliyor. Bosch Therm 8000S ileri yoğuşma teknolojisi sayesinde, minimum işletim maliyeti ve çevre dostu kullanım sağlıyor.

Bosch Termoteknik, Manisa’dan 34 Ülkeyi Isıtıyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Enerji verimli ısıtma, soğutma sistemleri ve sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçilerinden Bosch Termoteknik, Manisa’da bulunan fabrikasından Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 34 ülkeye ısıtma çözümleri sunuyor. Ar-Ge yatırımları ile öne çıkan ve üretiminin yüzde 70’ini ihraç eden Bosch Termoteknik Türkiye, 2013 yılını, 2012 yılında kırdığı 500 bin kombi üretim rekorunu egale ederek 600 bin kombi üretimi ile kapatacak.

BU KIŞ, MITSUBISHI ELECTRIC KLİMALAR İLE ISINIRKEN YÜKLÜ FATURALARA DUR DEYİN!

Etiketler:  , , , , , , ,
KlimaPlus, 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girecek sezonsal verimlilik kriteleri ile uyumlu Mitsubishi Electric Klimalar ile bu kış da ısınmak isteyenler için alternatif bir çözüm sunuyor. Üstelik gerçek konforu ve tasarrufu herkes yaşayabilsin diye, Mitsubishi Electric klimalar KDV ve ÖTV indirimli özel kampanyasıyla tüm KlimaPlus bayi ve satış noktalarında müşterileriyle tanışmayı bekliyor.

Eylül Sonuna Kadar Rose Salon Tipi Klima Alan Herkese Boracay Klima Anında Hediye!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd., tüketicilerine kaçırılmayacak fırsatlar sunmaya devam ediyor. Hem ofisinde hem evinde veya hem yazlık evinde hem kışlık evinde ya da hem salonunda hem de yatak odasında klimaya ihtiyacı olan tüketicilerini de düşünen Samsung, tasarımı teknoloji ile harmanladığı yeni ürünü Samsung Rose Klima’yı satın alan herkese anında Boracay Klima hediye ediyor.

GERÇEK ANLAMDA ŞIK MEKANLAR İÇİN; SAMSUNG´DAN ROSE...

Etiketler:  , , , , ,
Performans, tasarım ve stilden ödün vermeyenlerin gözdesi;
GERÇEK ANLAMDA ŞIK MEKÂNLAR İÇİN; SAMSUNG’DAN ROSE… Yaz sıcaklarının kendisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde;
“Klima taktırsak mı? Taktırmasak mı?” sorusuna en zarif yanıt bu yaz Samsung’dan geldi.

Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. Dünya Çevre Günü’ne Dikkat Çekiyor

Etiketler:  , , , , , , ,
‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna paralel olarak ‘Sürdürülebilir Gelişim’ yaklaşımı ile hareket eden, çevreyi ve doğal kaynakları koruyarak sürdürülebilir kılmayı tüm faaliyetlerinde gözeten Karbon Saydamlık Lideri Arçelik A.Ş. doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda çalışmalarına devam ediyor.
Tüm iş süreçlerinde ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla hareket eden Arçelik A.Ş., doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekiyor.

DAIKIN YENİ NESİL VRV IV İLE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTI

Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Tüm alanlarda tek bir dış üniteden ısıtma, soğutma ve havalandırma hizmeti verebilen VRV Sistemler´in mucidi Daikin, 4. nesil VRV´yi Türkiye´de tanıttı.

Mitsubishi Electric Türkiye’de Ofis Açtı

Etiketler:  , , , ,
Yeni şirket, hem Türkiye hem de çevre bölgelerde faaliyetlerini genişletiyor.

İSTANBUL, 8 Ocak 2013, Salı – Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO:6503) bugün, Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş.’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu duyurdu. Türkiye’de kurulan yeni şirket, Mitsubishi Electric Group’un Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra iş geliştirme hedefi de güdüyor. Mitsubishi Electric, sahip olduğu büyüme potansiyeline paralel olarak Türkiye’yi öncelikle pazarlar arasında konumlandırdı.

European Business Awards´ın Türkiye ana sponsoru Daikin Türkiye

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden olan Londra merkezli European Business Awards’ın (Avrupa İş Ödülleri), global yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek “Ulusal Şampiyonlar” Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katıldığı büyük bir törenle açıklandı.
Daikin Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Zeplin Car, RSM Kapital Karden ve Turkish Confectionary and Sweet Promotion Group’un katkılarıyla gerçekleştirilen törende ödül alan şirketler, Avrupa Komisyonu yetkililerinin de katılacağı törende Rubon d’Honneur statüsü için global ödül için yarışacaklar.

JAPON DEVLERİ TÜRKİYE´DE BULUŞARAK, DAIKIN´IN GLOBAL STRATEJİLERİNİ KONUŞTU

Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Dünyanın en önemli Japon şirketlerinin üst düzey yöneticileri Türkiye’de bir araya geldi. Japon klima devi Daikin’in ev sahipliğinde İstanbul’da buluşan Japon devleri, bu toplantıyla Türkiye’nin potansiyeline olan inançlarını vurguladı. Japon heyet, Hendek’te bulunan Daikin üretim tesisinin bahçesine “sonsuzluğu ve yeni bir başlangıcı” simgeleyen Sakura ağacı da dikerek, Türkiye’de kalıcı olacaklarının mesajını verdi.

Odanızın her yeri istediğiniz serinlikte!

Etiketler:  , , , , ,
Sıcak havalarda evinizin her köşesi istediğiniz serinliğe bir türlü ulaşmıyor mu?

SAMSUNG´UN YENİ KLİMA SERİSİYLE TÜKETİCİLER, HEM FERAHLIYOR HEM DE TASARRUFLU SERİNLİĞİN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Ağustos Sıcaklarında Samsung’un Yeni Klima Serisiyle Serinleyen Tüketiciler, Hem Ferahlıyor, Hem de Tasarruflu Serinliğin Keyfini Çıkarıyorlar.

Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd.’in yeni seri Samsung Klimaları özellikle yoğun sıcakların yaşandığı Ağustos ayında evleri serinletmeye devam ediyor.

JAPON DEVLERİ TÜRKİYE’DE BULUŞARAK , DAIKIN’IN GLOBAL STRATEJİLERİNİ KONUŞTU

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Dünyanın en önemli Japon şirketlerinin üst düzey yöneticileri Türkiye’de bir araya geldi. Japon klima devi Daikin’in ev sahipliğinde İstanbul’da buluşan Japon devleri, bu toplantıyla Türkiye’nin potansiyeline olan inançlarını vurguladı. Japon heyet, Hendek’te bulunan Daikin üretim tesisinin bahçesine “sonsuzluğu ve yeni bir başlangıcı” simgeleyen Sakura ağacı da dikerek, Türkiye’de kalıcı olacaklarının mesajını verdi.

E.C.A 2011 yılı bölge ciro birincilerini ödüllendirdi.

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
2 Mayıs – 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında
İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da düzenlenen Sodex Fuarı’nda,
E.C.A 2011 yılı bölge ciro birincilerini ödüllendirdi.

Mitsubishi Electric klimalar, KlimaPlus´ta kış kampanyasıyla!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
KlimaPlus, soğuk kış aylarını hem ekonomik hem de sıcacık geçirmeniz için 16 Aralık 2011 tarihine kadar Mitsubishi Electric klimalarda çok cazip fiyat ve cazip ödeme koşulları sunuyor

Mitsubishi klimalar Form´a emanet

Etiketler:  , , , ,
Form Şirketler Grubu, Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. VRF sistem klimalarının Türkiye’deki pazarlama, satış ve servis faaliyetlerini yürütecek.

Türkiye´yi üretim ve Ar-Ge üssü yapacak

Etiketler:  , , , , , ,
Isıtma, soğutma, havalandırma sektörünün önde gelen şirketlerinden Airfel´in yüzde 100 hissesini satın alan Japon klima üreticisi Daikin, Türkiye´yi Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlandıracağını açıkladı.

Dünya Klima Lideri Daikin Türkiye’nin Havasını Değiştirmeye Geldi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
8 Temmuz 2011’de Türkiye’de ısıtma, soğutma, havalandırma sektörünün öncü şirketlerinden Airfel AŞ’nin %100 hissesini satın alan Japon klima devi Daikin,
13 Ekim’de Kuruçeşme Divan’da düzenlediği basın toplantısında Türkiye’yi Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlandıracağını açıkladı.

Daikin´in ısıtma stratejisi, Airfel tecrübesiyle belirlenecek.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Daikin Europe N.v Başkanı Masatsugu Minaka:
Daikin Europe N.
V Başkanı Masatsugu Minaka, Türkiye`yi, Daikin`in en önemli ARGE merkezlerinden biri haline getireceklerini belirterek, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgesine uygun ürünleri Türkiye`de geliştireceklerini bildirdi

Mitsubishi Klima’da Sessizlik Devri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Mitsubishi Klimalarda fan kanatlarının ve ızgara şeklinin dizaynında yapılan gelişmeler ile çalışma sesi oldukça azaltılmıştır.

Airfel MHI Bayisi Okur Klima’nın Açılışına Yoğun İlgi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel’in, Mitsubishi Heavy Industries bayilerine bir yenisi daha eklendi. Antalya’nın Alanya ilçesinde hizmete giren Okur Klima’nın açılışına Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Alanya protokolü de büyük ilgi gösterdi.

Airfel, bu yıl yüzde 50 büyüme hedefliyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Geçen yıl cirolarını yüzde 37 artışla 203 milyon TL´ye yükselttiklerini belirten Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, bu yıl yaklaşık yüzde 50 büyüme hedeflediklerini ve ciroda 100 milyon TL artışla 303 milyon TL´nin üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

46 ülkeye ihracat yapan Airfel, kendi kalitesini dünyaya kabul ettiriyor.

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma ve havalandırma sektöründe faaliyet gösteren Airfel, 1999 yılında kuruldu. Kısa sürede yakaladığı başarı ve büyüyen pazar payı sayesinde 2001 yılında Sanko Holding bünyesine katıldı. Bu birleşme ile birlikte marka yatırımları hız kazandı.

540 çalışanı 550 satış noktası ve 460 yetkili servisi ile 46 ülkeye ihracat yapan Airfel

Etiketler:  , , ,
Sanko Holding şirketlerinden, ısıtma-soğutma ve havalandırma sektörünün sektörüne yön veren öncü firmaları arasında yer alan Airfel, 1999 yılında kuruldu. 2001’de Çorlu’da, Türkiye’de akredite olmuş üç klima performans laboratuarından birine sahip split klima fabrikasını kurarak kendi markasıyla ürünlerin montajlarını yapmaya başladı

Airfel, MHI´nin Güneş Pili Ve Fotovoltaik Sistemlerini Türkiye´ye Getirdi

Etiketler:  , , , ,
İklimlendirme sektörünün en yenilikçi firmalarından Airfel, enerji verimliliği konusuna yoğunlaşmayı sürdürüyor.

Crovvne Plaza Harbiye kalitesi Airfel kalitesi ile buluştu

Etiketler:  , , , ,
MKL Airfel´in distribütörlü-mWL günü yapmakta olduğu Japon Mitsubishi He- seyahat edenlerden oluşan misafirlerin ayrıcalıklı hizmet veriyor.

SANKO AIRFEL’İ TANITTI

Etiketler:  , , , , , , ,
Ülke genelinde pek çok alanda ticari faaliyetleri bulunan Sanko Holdingin üst düzey yöneticileri Akgün Otelde düzenledikleri bir programla ısınma alanındaki markası Airfeli tanıttı

Samsung Yeni Gelişmiş Klima Modellerini İstanbul’da Düzenlenen Bölgesel Toplantısında Tanıttı.

Etiketler:  , , ,
Samsung’un yeni P Serisi (Maldivler) tüketicilerin hem para, hem de enerjiden tasarruf etmelerine yardımcı olan gelişmiş soğutma teknolojisi sunuyor.

UFO İnfrared Isıtıcılar Bodrum’da Dubleks Ev Hediyeli – Çekiliş ve Hediye

Etiketler:  , ,
UFO İnfrared Isıtıcılarda Bodrum’da havuzlu muhteşem deniz manzaralı, dublex bir villa kazanma şanşı!

AIRFEL SAMSUN´DA HİZMETTE

Etiketler:  , , ,
Samsun´ da açılışı gerçekleştirilen Airfel´in Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, Kendi tesislerimizde geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra distribütörlüğünü üstlendiğimiz markaların ürünlerini de Karpa ile Samsunluların beğenisine sunacağız

Ekomak doğalgaza hazır

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Nazilli´de faaliyet gösteren Ekomak, önce TSE şimdi de CE onayı alarak doğalgaz yakıtlı sıcak su ve buhar kazanlarında Ege Bölgesi´nin tek TSE ve CE´li üretici firması oldu.

Bu sıcaklığa klima bile dayanmadı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Çöl sıcaklarına karşı klimalarında yetersiz kalması sonrasında vatandaşlar bakın nerelerde serinlemeyi tercih ediyor.

Türkiye´de bu yıl hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Çöl sıcaklarının görüldüğü Güneydoğu illeri adeta yanıyor. En yüksek sıcaklık ise Diyarbakır´da hissediliyor. 45 derecede oruç tutan Diyarbakırlıların serinlemek için tercih ettiği yerlerin başında tarihi surların dipleri ile camiler geliyor. Evlerde klimaların çoğu zaman işlevsiz kaldığı şehirde gölgelik alanlar ile camiler dolup taşıyor.

BUZ MÜZESİ´NE GİREN DIŞARI ÇIKMAK İSTEMİYOR..!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Avrupa nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul da kapılarını açan MAGIC ICE Buz Müzesi yoğun ilgi görüyor.

Tüm dünyada sıcak hava insanları bunaltırken Buz Müzesinde - 5 derecede yaşanan görsel şölen ziyaretçilere unutulmaz dakikalar yaşatıyor. Türkiye´nin ilk, dünyanın ikinci buz müzesi olma özelliğini taşıyan ´MAGIC ICE ta 34 buzdan heykelin yanı sıra Viking evi ve Viking gemisi bulunuyor

Klima mı alacaksınız? Tabiki Teknoloji Devi Mitsubishi Heavy

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Klima mı alacaksınız?
Tabiki Teknoloji Devi Mitsubishi Heavy Her mekana uygun klima çözümleri

Bu Ev nasıl serinler diye düşümmeyin !

AIRFEL Her Mekana Uygun KLİMA Çözümleri Sunar.

Bu Ev nasıl serinler diye düşümmeyin !

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Bu Ev nasıl serinler diye düşümmeyin !

AIRFEL Her Mekana Uygun KLİMA Çözümleri Sunar

Sanko Mitsubishi Klima Kampanya Airfel Klima kampanya ile asya card axess card card finans bonus maximum world kredi kartlarına 12 taksit fırsatı ile Mitsubishi bayilerinde.

Her 10 evden 1´inde klima takılı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Türkiye´de ´´klima kullanılabilecek´´ ortalama her 10 evden birinde, klima bulunduğu bildirildi.

Sektörün önde gelen firmalarından Türk Demirdöküm Pazarlama Yöneticisi Ufuk Atan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda klima pazarında hareketlilik yaşandığını söyledi.

Serinlemek isteyenler AVM´lere sığınıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
Serinlemek isteyenler AVM´lere sığınıyor
Sıcakların hat safhaya ulaştığı şu günlerde dışarıda olanlar serinlemenin yolunu kendilerini marketlere, cami avlularına, yol üstündeki klimalı mağaza ve AVM´lere atmakta buldu. İnsanlar bir an olsun sıcağın yakıcılığından kurtulmak için müşteri edasıyla mağazalara, marketlere girip serinlemeye çalışıyor.

AIRFEL SAKARYA’DAKİ İŞ ORTAKLARI İLE BULUŞTU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel’in Anadolu turu devam ediyor. 15 Haziran’da Adapazarı’nda gerçekleştirilen toplantıda, yerel yönetim, Airfel bayileri ve sektör profesyonelleri bir araya geldi.

Mekan sahipleri Airfel’i tercih ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerji tasarruflu Airfel Infrared Isıtıcılar, kafe ve restoran gibi mekanlarda, Dumansız Hava Sahası çalışmalarıyla birlikte açık alanlara olan ihtiyacın artması ve kış mevsiminin zorluklarının müşterileri etkilememesi için, açık mekanların ısınma problemlerine en ideal çözüm haline geliyor. Tüm mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen, ekonomik, teknolojik ve estetik Yeni Airfel Infrared Isıtıcılar Bağdat Caddesi Suadiye Mado, Bağdat Caddesi Cafe Sante , Viaport AVM Sothe Restaurant’ın da tercihi oldu.

AIRFEL AMBASSADOR DUVAR TİPİ YOĞUŞMALI KAZANLAR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma ve havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel tarafından pazara sunulan Airfel Ambassador Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar, sektörde ilk ve tek olan 180 KW’lık büyük kapasite seçeneğine sahip. Bu özelliği ile her türlü işletme koşuluna ve sistem dizaynına yüksek uyumluluk gösteriyor.

Airfel, işbirliği yaptığı kurumların temsilcilerinden oluşan bir ekiple Tayland’da bulunan Mitsubishi Heavy Industries (MHI) Fabrikası’na bir inceleme ve bilgilendirme gezisi düzenledi.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, işbirliği yaptığı kurumların temsilcilerinden oluşan bir ekiple Tayland’da bulunan Mitsubishi Heavy ındustries (MHI) Fabrikası’na bir inceleme ve bilgilendirme gezisi düzenledi. 14-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen gezide, MHI’nin gelişmiş teknolojilerle donatılan fabrikası gezilerek, üretim sistemleri hakkında bilgi alındı.

ANADOLU YAKASI’NIN EN BÜYÜK OTELİ DİVAN İSTANBUL ASIA’YA AIRFEL ELİ DEĞİYOR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, Koç Holding Turizm Grubu tarafından İstanbul Anadolu Yakası’nda yapımına başlanan ve Anadolu Yakası’nın en büyük oteli olma özelliği taşıyan Divan İstanbul Asia’nın da tek tercihi oldu. İnşaatını Şahsuvaroğlu Grubu’nun yaptığı otelin ısıtma, soğutma ve havalandırma cihazları, birçok büyük projede olduğu gibi Airfel tarafından tedarik ediliyor.

Airfel Infrared Isıtıcılar, mevcut infrared ısıtıcılara oranla % 30 enerji tasarrufu sağlıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, tüketicilerinin artan ısınma faturalarına yepyeni ve ideal bir çözüm sunuyor. Tamamen Airfel laboratuarlarında AR-GE mühendisleri tarafından geliştirilen Yeni Airfel Infrared Isıtıcılar, piyasada bulunan mevcut infrared ısıtıcılara oranla % 30 enerji tasarrufu sağlıyor

Airfel Infrared ısıtıcılar, ihtiyaca uygun olarak evlerde, iş yerlerinde kafe ve restorantlarda istenilen her mekanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Taşınabilir, montajlanabilir, banyo ve endüstriyel olmak üzere dört farklı modeli bulunan yeni Airfel Infrared Isıtıcılar, tüketiciler için güvenli ve ekonomik çözümler sunuyor.

PEŞİNATSIZ KEFİLSİZ SENETSİZ 36 AYA VARAN VADELERLE KREDİ AVANTAJI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, dünyanın lider ve çok uluslu finansal kuruluşlarından biri olan Societe Generale Bankası’nın İstanbul Şubesi ile işbirliği yaparak müşterilerine bayileri aracılığıyla hızlı ve kolay kredi imkanı sunuyor. Peşinat, kefil ve senet derdi olmadan 36 aya varan vadelerle verilen krediler, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırıyor.

Airfel, Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, şubat ayı içerisinde Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu iki önemli etkinliğe sponsor olarak yeni neslin başarılı projelerine ve eğitimine destek vermeye devam ediyor.

Airfel´in Mitsubishi Heavy Industries showroom açılışları devam ediyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Airfel A.Ş çatısı altında , Mitsubishi Heavy Industries showroom satış kanalı yapılanması çerçevesinde MHI showroom açılışları devam ediyor.

AİRFEL´İN FRANSA’YA PANEL RADYATÖR İHRACATI BAŞLADI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Airfel´in dünya pazarındaki tanınırlığını artırma yönündeki çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mart ayında gerçekleştirdiği ilk sevkiyatla sektör için önemli Avrupa pazarlarından biri olan Fransa’ya adım attı.

ALMANYA´DAKİ TÜRKLERE, TÜRKÇE ONLİNE ENERJİ TASARRUF KILAVUZU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Almanya´daki en büyük göçmen grubu olan Türkler için anadilleri Türkçe ile yeni bir hizmet başlatıldı. Federal Çevre Bakanlığı tarafından desteklenen ve kamu yararına çalışan Co2 firması, başlattığı iklim koruma kampanyası çerçevesinde Türkler için Türkçe HeizCheck enerji tasarruf klavuzunu hizmete soktu.

DEMİRDÖKÜM VAİLLANT GROUP SİNERJİSİNİN İLK KOMBİSİ NEVA KOMBİ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
DemirDöküm´ü bünyesine katan Vaillant Group, son bir yılda Türkiye´de 34 milyon Euro´luk ArGe ve teknoloji yatırımı yaptı. Vaillant ve DemirDöküm ortaklığının ilk kombisi Neva, günümüzün koşullarına uygun olarak, yüksek verim ve düşük yakıt tüketimi hedefleri çerçevesinde üretildi. İleri teknoloji kullanımıyla, yüksek verim ve yakıt ekonomisi sağlayan Akıllı Isıtma Sistemiyle ve kompakt boyutlarıyla, Neva kombiler, pazarda fark oluşturacak birçok özelliğe sahip.

Mitsubishi KX4 KX6 Merkezi Klima Sistemleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Merkezi Klima Sistemleri
MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES
Mitsubishi Heavy Industries (MHI) klima sistemleri, güçlü - güvenilir ve yüksek enerji tasarruf teknolojisi ile KX4 serisinde yüksek performans değerlerine ulaşmış ve binaların gelecekteki iklimlendirme ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. KX4 serisi klimalarda performansı ispatlanmış olan yeni soğutucu akışkan R410A ve diğer birçok ileri teknoloji başarı ile kullanılmıştır.

KX4 serisi ürün yelpazesinde 5 HP ile 48 HP kapasite aralığında Heat Pump ve 8 HP ile 48 HP kapasite aralığında olmak üzere Heat Recovery (Isı Geri Kazanımlı) sistemler bulunmaktadır. Ayrıca 13 farklı iç ünite modeli ve 12 farklı kapasite değerlerinde toplam 72 ayrı iç ünite ile çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

VRF ve VRV nedir? VRF Klima / VRV Klima sistemleri nelerdir? VRF ve VRV Nerelerde kullanılır?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Variable Refrigerant Flow (VRF) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş olan VRF; değişken debili soğutucu akışkan sistemi klima sistemi olarak Türkçe’ye çevrilebilir. VRV; Variable Refrigerant Volume kelimelerinin baş harflerinden oluşan VRV, değişken debili soğutucu akışkan hacmi klima sistemi olarak dilimize çevrilebilir. Herm VRF, hem de VRF sistemler aynı teknolojik sistemler olup ayrı markalar tarafından kullanılırlar. VRF VRV sistemlerde havayı işleyen belli bir sayıya kadar iç ünite (48 adete kadar) modüler bir dış kondens üniteye bağlanır.

Mitsubishi KX4 Klima Sistemleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Mitsubishi Heavy Industries (MHI) klima sistemleri, güçlü - güvenilir ve yüksek enerji tasarruf teknolojisi ile KX4 serisinde yüksek performans değerlerine ulaşmış ve binaların gelecekteki iklimlendirme ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. KX4 serisi klimalarda performansı ispatlanmış olan yeni soğutucu akışkan R410A ve diğer birçok ileri teknoloji başarı ile kullanılmıştır.

Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort Heybetli ama sessiz.

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yeni dik hava perdesi VENESSE, 2VV Comfort serisinin en yeni ve farklı ürünü. Bu hava perdesi yüksek performans, kullanım kolaylığı, enerji verimliliği ve en önemlisi düşük ses seviyesi talepleri göz önünde bulundurularak üretildi. Sonuç sınıfının en sessiz, en performanslı hava perdesi
Venesse Comfort kullanımı kolay ve yeni ses izolasyonu ile yüksek performansta dahi düşük ses seviyelerinde bir çalışma sağlayacak şekilde üretildi. 5.500 m3/saat hava debisinde 3 metre uzaklıktan en yüksek ses basıncı 55 dB (A) olarak ölçülüyor.

Ankara da bir doğalgaz faciası daha: 1 ölü

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Yeni yıla 7 üniversite öğrencisinin bıraktığı acı ile uyanan Ankara dün akşam da doğalgazdan 1 kişinin ölümü 2 kişinin de zehirlenme vakası ile sarsıldı.

ANKARA´nın Sincan İlçesi´nde doğalgazdan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen aynı aileden 1 kişi öldü, 2 kişi de kaldırıldıkları hastanelerin yoğun bakımında tedaviye alındı.

TÜRK TESİSAT MÜHENDİSLERİ DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
01/01/2009 tarihinde Ankara´da elim bir doğalgaz faciası sonucu yedi genç evladımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Ankara doğalgaz kullanmaya başlayan ilk kentimiz olması nedeniyle, en acı tecrübeleri fazlasıyla yaşamak zorunda kalmış, geçen 19 yılda kaydedilen doğalgaz kazaları sonucunda 100 den fazla vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Doğalgaz, verimli kullanılabilen temiz bir yakıt olmasına rağmen, can kayıplarının hemen hemen tamamı yeterince çekmeyen bacaların geri tepmesi sonucu, atık gaz zehirlenmeleriyle gerçekleşmiştir.

Doğalgazı ekonomik kullanmak için?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Doğalgazı ekonomik kullanmak için evin kullanılmayan bölümlerindeki radyatörlerin kapatılması gerektiği belirtildi.

Üst üste yapılan zamlarla ekonomik yakıt olmaktan çıkan doğalgazı tasarruflu kullanmak daha çok önem kazandı. Toplamda yüzde 71´i bulan zamlar tüketicileri zor durumda bırakırken, Samsun Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. de web sitesinde, doğalgazı ekonomik kullanmak için dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. Konutlardaki tüm ısı kaybının yüzde 15´inin pencere ve kapılardan olduğu, mevcut izolesiz kapı ve pencerelerin kenarlarındaki boşlukların pencere süngeriyle kaplanması gerektiği belirtilerek, Verimli kullanma oda konforu 19 derecedir. Oda termostatı olduğunda 1 derece düşer ve yakıt tüketiminde yüzde 6 tasarruf sağlanır. Bir günden fazla evden uzak kalınacaksa termostat kapatılmalıdır denildi.

Ankarada Kombinin bacaya bağlantı borusunun yıpranması 7 gençin sonu oldu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ankara’da yeni yılı kutlamak için bir araya gelen gençler, kombinin bacaya bağlantı borusunun yıpranması nedeniyle evin içine karbonmonoksit dolduğunu fark edemeyince yaşamlarını yitirdi. Başka bir daireden yapılan ‘sızıntı ihbarı’ üzerine gelen doğalgaz ekipleri ise açılmayan kapıya rağmen geri dönünce facia engellenemedi

Ankara’da yeni yılı kutlamak için Birlik Mahallesi’ndeki bir evde toplanan Bilkent Üniversitesi hazırlık sınıfı öğrencisi 7 genç, sızan doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Kombinin bacaya bağlantı borusunun aşırı yıpranması nedeniyle yanan gazın ters rüzgârla evin içine dolduğu tespit edildi.

Neden yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir? (AIRFEL)

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
HASAN ÖNDER
Airfel Genel Müdürü
Küresel ısınmanın etkileri ekvatordan kutuplara kadar dünyanın her yerinde önemli derecede hissediliyor. Su ve enerji kaynaklarının azalma tehlikesine karşı alınabilecek önlemler devamlı tartışılıyor.
Bu çerçevede evlerimizde kullandığınız beyaz eşyalar, banyo ve mutfak aksesuarları, kombi ve klimalar su ve enerji tasarrufunda çok önemli yer tutuyor. Artık bu ürünlerin güzel görüntülerinin yanı sıra daha az su ve elektrik harcayarak aynı fonksiyonu sağlamalarına dikkat ediliyor. Aynı zamanda azalan faturalar bütçemize katkı sağlıyor. Bu noktada yoğuşmalı kombiler öne çıkıyor
Yoğuşmalı kombiler duman gazı içindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ve enerji kazandıran kombilerdir. Bu kombilerin en önemli özelliği az enerji tüketmeleridir;

Radyatör tesisatı temizliği nasıl yapılmalı?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
TESİSAT TEMİZLİĞİ
Kalorifer tesisatınızda zaman içerisinde sürekli ısınıp soğuması ile çamurlaşma ve yosunlaşma oluşmaktadır. Bu çamur ve yosun tabakası zamanla radyatörlerinizin ve tesisat borularınızın dibine çökmektedir. Bu durumda kombiniz peteklerdeki suyu dolaştırmakta zorlanacak ve petekleriniz eskisi kadar ısı vermemeye başlayacaktır.

Tesisatınızın kirlenmesine ve çamurlaşmasına en büyük etken kalorifer tesisatında kullanılan borulardır.

RADYATÖRLER HAKKINDA BİLGİLER

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Alm. (auto-) Kühler (m); Heizkörper (m), Fr. Radiateur (m), İng. Radiator. Sıcak sulu ısıtma sistemlerinde, ısıtılacak mahallin uygun bir yerine yerleştirilen ısıtıcı yüzeyi geniş cihâz. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan kaloriferli, sıcak sulu ısıtma sistemlerinde, kazan dâiresinde ısınan sıcak
su; daha çok pencere önlerindeki radyatörlere üstten girerek alttan dönüş yapar ve dönüş kolon boruları ile tekrar kazan dâiresine gelir. Dönen su sıcaklığı, giden sıcak suya göre ortalama 20°C daha azdır. En düşük dış hava sıcaklığına göre Max.90°C sıcaklıkta su radyatöre girer ve 70°Cde radyatörden çıkar. Bu sebeple radyatörlerin üst kısmı alttan daha fazla sıcaktır. Çünkü, radyatöre üstten giren sıcak su, alta inene kadar sıcaklığı azalmakta, ısısını odanın havasına vermektedir. Isıtılan havayı bir akışkan olarak kabul edersek, radyatör petekleri arasında alttan üste doğru ısınan hava yükselmekte, konveksiyon ısı transferi gerçekleşmektedir. Radyatörlerin verdiği toplam ısının % 80i konveksiyon, % 20si de radyasyon yoluyla oda havasına intikâl eder.

OZON NEDİR?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
OZON NEDİR?
Ozon oda sıcaklığında renksiz, karakteristik kokusu olan bir gazdır. (fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir). ısmi Yunanca koklamak manasına gelen ozein’den gelir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedilmiştir.

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). ıki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfektasyon maddesidir.

ECOQUEST HAVA KALİTE SİSTEMLERİ VE NEGATİF İYON MUCİZESİ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ECOQUEST HAVA KALİTE SİSTEMLERİ VE NEGATİF İYON MUCİZESİ
Ecoquest Hava Kalite Sistemleri; Bulunduğunuz kapalı ortamdaki havayı,toz,koku,polen gibi mikro-kirleticilerden ve aynı zamanda bakteriler,virüsler,küf,mantar grupları,akarlar gibi tüm mikro-organizmalardan temizlemekle kalmayıp sürekli olarak,havadaki oksijeni açığa çıkarır. Sistem odanızı negatif iyonlarla doldurur cildinizin negatif iyonlardan faydalanmasını sağlar.

01 Ağustos 2008 den itiberan devam eden Airfel Engüncel Fiyat Listesi ve Broşürleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
01 Ağustos 2008 den itiberan devam eden kampanyada AIRFEL klimalar ve havanın gittikçe soğumaya başladığı bu günlerde cazip koşullarda kullanıcılara sunuluyor. Herkesin bir Airfel klima veya Kombi sahibi olması düşüncesinden yola çıkan AIRFEL, kaliteden taviz vermeden, uygun fiyat ve cazip ödeme şartları ile tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Müşteri memnuniyeti anlayışından hareketle kullanıcıların farklı beklentilerine cevap verecek ürünler geliştiren AIRFEL´in yeni klima modelleri, Gold Plasma ve Green Fresh teknolojide gelinen son noktayı yansıtıyor.

Krize rağmen reklam yayınlarına hız veren Airfel televizyon reklamlarında sıkça karşımıza çıkmakta.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
2001 krizinde reklam çalışmalarına ara vermeden devam eden Airfel (Akfel), rakipleri karşısında yılı başarıyla tamamladı. Gazete ilanlarını artırarak piyasadaki durgunluğu ateşleyen şirket, aynı stratejiyi 2008´e de taşıyarak pazarlama çalışmalarında hiç bir değişikliğe kısıntıya gitmiyor. Aifel Reklamda kesinti yapan şirketlerin aksine pazarlama yatırımlarını hedeflenen şekilde ve gerekli görülen noktalarda artırarak yürüteceğini belirtiyor.

Superbrands şirketi “Superbrands of Turkey” listesinde Vaillant, ısıtma soğutma sektörünün tek süper markası oldu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
İngiliz merkezli Superbrands şirketi tarafından hazırlanan “Superbrands of Turkey” listesinde yerini alan Vaillant, ısıtma soğutma sektörünün tek süper markası oldu.

İstanbul Swissotel’de, 24 Temmuz günü düzenlenen Özel Onur Gecesi’nde açıklanan Türkiye’nin süper markaları, Türkiye’nin profesyonel, saygın ve yetkin isimlerinden oluşan seçici kurul üyeleri tarafından belirlendi.

Baykan Corolla Yoğuşmalı Kombiler Düşük Kapasiteli Kombiler

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Corolla 16, Corolla 26, Corolla35,DUVAR TİPİ, POMPA VE FAN MODÜLASYONLU,ISITMA VE SICAK SU AMAÇLI, YOĞUŞMALI KOMBİ

Baykan Corolla Yoğuşmalı Kombiler; Gaz Yakan Cihazlar Direktifinin EEC 90/396 ve Elektromanyetik Uygunluk Direktifinin EEC 89/336 ve Sıvı ve Gaz Yakıt Yakan Cihazların Verim Direktifinin EEC 92/42 temel kurallarına uygundur.

Klimalar Hakkında Yanlış Bilinenler ve Doğrusu

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Klima sağlık açısından zararlıdır.
Çin´de üretilen klimaların kalitesi düşüktür.
Sadece invertor tipi klimalar ısıtma için kullanılır.
Klima ile ısınmak çok daha pahalıdır.
Multi Split Sistem Klimalar birden fazla ısıtmayı/soğutmayı amaçladığımız zaman ilk tercihimiz olmalıdır.
Klima, borularında taşıdığı sıcak ve soğuk hava ile iklimlendirme sağlar.
Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Heavy Industries aynı firmadır?

Klima hakkında bilmek istediğiniz herşey

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.

Demirdöküm Klima hakkında en çok sorulan sorular ve yanıtları.

(15)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Demirdöküm Klima aldınız veya almayımı düşünüyorsunuz ozaman aşağıdaki soruların cevaplarını incelemeden almayın.

1. Klima modelleriniz nelerdir, nerelerde üretilmektedir?
2. Klimalarınız kaç yıl garantilidir?
3. Klima kapasiteleri nelerdir?
4. Klimalar arasındaki fark nedir?
5. Klimalarınız nerelerde satılmaktadır?
6. Mekanıma göre hangi klimayı seçmeliyim, keşif yaptırabilir miyim?
7. Klima montajı nereye yapılırsa randımanlı çalışır?
8. Klima montajı ücretli midir, montaj koşulları nelerdir?
....

Samsung MB klima sıcak yaz aylarını temiz ve sağlıklı nefes almayı sağlayacak yeni bir klima sunuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Samsung sıcak yaz aylarını temiz ve sağlıklı nefes almayı sağlayacak yeni bir klima sunuyor. Samsung MB klima, çalışmadığı zamanlarda bile dekorasyonla bütünleşerek oldukça minimalist bir görünüm sergiliyor.

Ayrıca, modernliği ve şıklığı pekiştiren gümüş renginin yanısıra Feng Shui akımında masumluğu ve temizliği simgeleyen inciden esinlenerek tasarlanan inci beyazı rengi ile 2 farklı seçenek ile sade bir şıklık sağlıyor.

Tasarımının yanısıra teknolojisi ile öne çıkan Samsung MB’nin ön panelindeki led ekranda yer alan mavi ışık yandığında havanın arındırıldığını ve temiz olduğunu belirterek sağlıklı nefes almayı sağlıyor.

Klima fiyatları seneye cep yakacak.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Televizyon ve buzdolabı gibi ev hayatının değişmez ürünlerinden biri hâline gelen klimada soğuk savaş yaşanıyor. Büyüyen pazarda Arçelik ve Vestel´in açtığı antidamping davası tüketiciler için ne anlama geliyor?
Yaz aylarının değişmez tüketim ürünlerinden biri hâline gelen klimalar artık dört mevsim kullanılabiliyor. Isıtma ve soğutma özelliğinin yanı sıra hava temizleme özelliğine de sahip klimalar, lüks tüketim ürünü olmaktan çıktı. Büyüyen pazardaki rekabet, uluslararası bir savaş başlattı. Bu durum fiyatların yeniden yükselmesine neden olacak.

Klima seçme ve kullanma rehberi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Mekanların doğru ısıtılması ya da soğutulması için mutlaka doğru klimanın seçilmesi gerektiğini söyleyen Hakan Beyhan, klima alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken detayları anlattı.

Demirdöküm Klima Ürün Sorumlusu Hakan Beyhan, Demirdöküm´ün tüketicisinin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler tasarladığını vurgulayarak öncelikli hedeflerinin satışın yanı sıra tüketiciyi doğru yönlendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu bildirdi.

En yeni “SA” İklimSA, 111 İklimsa “İklimlendirme Merkezi” ile hizmet vermeye başladı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
30 Mayıs 2006; İklimlendirmenin, ayrı bir uzmanlık konusu olduğundan hareketle ortaya konan İklimsa “Türkiye’nin İklimlendirme Merkezi” olma hedefine hızla koşuyor. İklimsa, bir basın toplantısı ile start verdiği 8 Mayıs 2006 tarihinden bu yana 111 İklimlendirme Merkezi’ni hayata geçirdi.

İklimsa, dünyanın lider klima ve kombi markalarının, farklı ürün ve model seçeneklerini, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile tüketicilere sunacak. “ Türkiye’nin İklimlendirme Merkezi” İklimsa 21 yıllık deneyimi ile uzmanlık gerektiren iklimlendirme sektöründe tüketicilerin tüm beklenti ve ihtiyaçlarını aşan ve fark yaratan hizmet anlayışı ile “tek adres” oluyor.

Mitsubishi teknolojisininin geliştirdiği koku giderici klima

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Mitsubishi´den koku giderici klima

Mitsubishi´den İklimsa güvencesinde, 24.200 Btu/h soğutma kapasitesi ve 27.300 Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı,A sınıfı SRK71ZE-S1 inverter klima.

Mitsubishi teknolojisininin geliştirdiği alerjen temizleme filtresi polenleri, asalakları her tür bakteri, küf ve virüsleri öldürür ve etkisiz hale getirir. Koku giderici temizlik filtresi ise mekanda bol miktarda bulunan kötü kokuya neden olan moleküllerin kokularını gidererek odanın havasını temizler.

Mitsubishi Electric yeni modeli MFZ-KA VA Inverter Döşeme Tipi Split Klima Serisi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric yeni modeli MFZ-KA VA Inverter Döşeme Tipi Split Klima Serisi ile iklimlendirme ihtiyacı olan mekanlarda estetik ve dekorasyona uygun bir çözüm sunuyor. Asma tavan uygulaması olmayan ortamlarda, duvarda klima görmek istemeyen kullanıcılar için MFZ-KA Serisi estetik formun ve çok çeşitli fonksiyonların bir bileşimini oluşturuyor. Model, duvar kenarına montaj imkanı ile iç dekorasyona uyum gösteriyor.

9000-12000-18000 Btu/h kapasitelerde 3 modele sahip olan seri, inverter teknolojisi sayesinde yaz-kış yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. 22 dB(A) ses seviyesi ile (MFZ-KA25) fısıltı kadar sessiz çalışan model, 4.31 COP’si ile A Plus Enerji Sınıfına sahip.

Kirigamine Serisi Mitsubishi Electric Klima Sistemleri´nden yüksek enerji verimi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric Klima Sistemleri´nden yüksek enerji verimi ve sessizliğin mükemmel uyumu: Yeni Kirigamine Serisi. Japonca doğal hava ve konforun diğer adı olan Kirigamine, klima teknolojisinde de en üst noktayı gösteriyor.

2.5 kW ve 3.5 kW kapasiteli iki modeli bulunan Kirigamine Serisi, soğutmada 5.15, ısıtmada 5.25 değerlerine ulaşan COP´siyle enerji tasarrufunda en üst noktaya ulaşıyor.

Standart bir A Sınıfı klimadan bile yaklaşık yüzde 60 daha fazla tasarruf sağlıyor. 3.5 Kw kapasiteli modelde inverter çalışması ile ısıtma kapasitesi 6.3 Kw´a kadar çıkabiliyor.

Toshiba DC INVERTER ile donatılan DAISEIKAI SKVP serisi klimalar - Kış Kliması

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Toshiba’nın keşfettiği ve dünyada ilk kez klimalara uygulayarak bir devrim yarattığı, günümüzün en ileri teknolojisi olan DC INVERTER ile donatılan DAISEIKAI SKVP serisi klimalar benzersiz bir konforu en ucuza sunabiliyor.

Mucizenin adı ”DC Inverter Teknolojisi”: Geleneksel klimalarda kompresörün hızı sabittir. Dolayısıyla gerçek ihtiyaca göre çok fazla enerji harcanır. Toshiba ikiz dönel kompresörü tasarladı ve DC Inverter Teknolojisi ile bu kompresörü hızını ayarlayabildi.

Böylece ihtiyaç kadar enerji üretebilmek mümkün oldu. Klima ilk açıldığınca yüksek güçlü bir çalıştırma, konfor koşullarına erişilince yüksek verimli bir çalışma ile çok ekonomik olarak hızlı ve sürekli yüksek konfor sağlanabiliyor.

Ferroli Scroll veya Vidalı Kompresörlü Su soğutma grupları

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Ferroli, dünyadaki değişen ihtiyaçları dikkate alarak endüstriyel ürünlerinde yenilikler yaptı. Büyük çaplı fabrikalar ve alışveriş merkezleri için ideal bir seçim olan Ferroli Scroll veya Vidalı Kompresörlü Su soğutma grupları, şimdi daha az enerji tüketerek daha fazla verim sağlıyor.

Farklı tasarımlarla talebe özel olarak üretilen Ferroli Su soğutma grupları, 5-1500 KW soğutma ve 6-700 KW ısıtma kapasitesi ile sunuluyor. Chilller cihazların tamamına hidrolik kitli üretilebiliyor.

Klimalarda çıkan son modeller.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yaz sıcakları, dondurma, su gibi ´yazlık sektörlerin´ yanında klima pazarını da hareketlendirdi. Az enerji tüketimi ve uygun fiyatın tüketiciler için olmazsa olmaz sayıldığı pazara bu yıl damgasın vuran başka bir gelişme daha var.

Şirketler farklılaşarak tüketiciyle buluşmak için klimanın ´iklimsel´ özelliklerinin yanına yeni özellikler klemeye başladı. Hatta işin içine sanatı da soktular.

Hava Perdesi Nedir? Hava Perdesi Seçimi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hava perdesi, binaların giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, bina içindeki klimatize edilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan ve ısıtıcıdan oluşan bir cihazdır. Hava perdesi kullanımı ile, yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlendiği gibi, dışarıdaki egsoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.

Havadan su elde etmek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Avusturalyalı emekli fizikçi ve mucit max whisson 8 yıllık çabasının sonunda geliştirdiği makine ile bunu başarmış.

Max water adını verdiği bu zamazingo, havayı soğutarak su elde edilmesini sağlıyor. aslında bu çok da yabancı olduğumuz bir durum değil. bina önlerindeki klimalaradan kaldırımlara (bazen de kafamıza) düşen sinir bozucu su damlaları benzer bir şekilde oluşuyor. ama elbette max water su üretimini çok daha büyük ölçeklerde gerçekleştiriyor. içerisindeki soğutucu plakalarla suyu oluşturan bu cihazın çalışması için harici bir enerji kaynağı gerekmiyor. içerisindeki türbinler gerekli enerjiyi hava akımından elde ediyor. aynı işlev güneş panelleriyle de sağlanabiliyor.

Hayatınızı kumanda edin...

(3)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Hayatınızdaki tüm kumandalı eşyaları kumada edebilen Philips TSU 9800 sonunda üretime geçti.
TSU 9800, 6.4 inç büyüklüğünde bir panel, 640x480 piksel ekran çözünürlüğü ve 700 gramdan oluşan küçük bir dev.
Bu kumanda sayesinde her türlü kumanda protokolünü tek bir kumanda ile kontrol edebilir evinizdeki sistemleri (ısı, ışık parlaklığı vs) kontrol edebilir ve istenmeyen bulguları mesela arka odanın ışığı açık kalmış tek tuş ile kapatabilirsiniz. Odalardaki klima veya buna benzer müzik sistemlerini kontol ederek sizin yorulmanızı engelliyor.
Kısacası üzerinde uzaktan alıcı olan hertürlü elektronik aletler veya sizin servo takarak uzaktan kumandalı yaptıgınız diğer eşyaları; bunları yerinizden kalkmadan kontrol edebiliceksiniz.

ApriPoko Robotu

(4)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Japonya Toshiba´da çalışan bilim admı Daisuke Yamamoto, yeni masa üstü robotu ´ApriPoko´yu geliştirmiş. Robot insan sesini tanımlıyor ve televizyon, klima gibi cihazları kontrol edebiliyor. Algıladığı insan sesini bir daha unutmuyor ve insanın komutunu yerine getiriyor. Sizin hareketlerinizden sonuç çıkartıp Şimdi ne yapmak istiyorsun gibi sorular sorabiliyor. Sizin klimayı kapat demeniz onun için yeterli.

Radyatörünüz nasıl görünsün isterdiniz?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Supratherm cam radyatörlerin yüzeyleri sizin seçiminize göre resimlendirilebiliyor.
aşağıdaki resimde de görüleceği gibi değişik ebatlarda çeşitler bulmak mümkün.

Doğal gaz zammı ne kadar yük getirdi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatlarına yapılan yüzde 5 ve 22.50 oranındaki zam ile 5 kişilik bir ailenin yıllık doğalgaz faturası iyice kabarttı. Zamdan sonraki durumu şöyle:

Beş işilik bir ailenin yıllık mutfak ve ısınma masrafı, ekim ve kasım başındaki son iki doğalgaz zammıyla birlikte 420 YTL arttı.

Pedallı Su Tasarrufu

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Ankara ve İstanbul’da bu yaz yaşanması beklenen su sıkıntısı (yeterli su olsa bile tasarruflu kullanmak gerekecek) çeşitli yöntemlerle bertaraf edilebilir. Reklamlara kadar yansıyan ve muslukların gerekmediği durumlarda kapalı tutulması (diş fırçalarken ya da bulaşık yıkarken açık bırakmamak!) üzerinde durulması gereken hassas bir konu. Var olan bir çözüm musluğun pedalla kontrol edilerek sadece gerektiği zamanlarda su akmasını sağlıyor.

Doğru odayı nasıl planlayabilirsiniz?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Akılcı bir planlama ve yerinde seçimlerle salonunuz, yemek odanız ya da yatak odanızda bir ”baştan yaratma” oyunu oynayabilirsiniz. Adımlarımızı takip edin.

Huzurlu sosyal ortamlar yaratın
Öncelikli olarak, yetişkinlerin dinlenmesi ve hoşça vakit geçirmesi için tasarlanmış bu oda çok sayıda oturma seçeneğine sahip. Oturma odasında seçeneklerin çokça olması, sade ve pastel renklerin kullanılması, huzurlu bir ortamın yaratılıp ışığın maksimuma çıkarılmasında büyük rol oynar.

Masa lambaları, şamdanlar da akşamları loş bir hava yakalamanız konusunda etkili olur. Böylesi bir atmosferde çiçekli bir motifin kullanılması mekanda bütünselliğin yakalanmasını sağlar. Sandalyeler ve kanepeler için kullanacağınız örtüler de, çiçekli motifleri kullanmanız için pratik çözümlerdir.

Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Araştırmacı olunuz. Tüm firmaların kombi cihazları ile ilgili yetkililerden veya bayilerinden tatmin edici bilgiler alarak cihazları tanıyın.
Çevrenize, dost ve akrabalarınıza, kısaca kombi cihazı kullanan tanıdıklarınıza sorunuz. Şikayet ve övgülerine dikkat ediniz.
Kombi almaya karar verdiğinizde firmaların satış sonrası hizmetlerini araştırınız. Unutmayınız ki servis ve yedek parça hizmeti olmayan hiçbir mamulden memnun olamazsınız. Firmaların cihazları için verdikleri garanti ve sigortalarını inceleyiniz.
Cihazların emniyet sistemlerini mutlaka inceleyiniz. Yıllarca iç içe yaşayacağınız bu cihazların uzun yıllar problemsiz çalışacak emniyet sistemleriyle donatılmış olmasına dikkat ediniz.
İlk yatırımı değil, kullandıkça ekonomik olacak, yakıtta en cimri en tasarruflu cihazı seçiniz.
En kaliteli malzeme kullanılmış, en uzun ömürlü, ömür garantisi en yüksek, sizi içi ve dışıyla tatmin eden cihazı seçiniz.

Isı yalıtımının püf noktaları…

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evlerimizi ısıtmak, yazın ise ısınan evlerimizi klimalarla soğutmak için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve konforlu bir yaşam sürdürebilmemiz için ısı yalıtımı yapmamız gerekir.

Isı yalıtımı hem bütçelerin zarar görmemesine yardımcı olur, hem de hava kirliliğinin azalmasına katkı sağlar. Yönetmeliklere uygun yapılan ısı yalıtımı, ısınma veya serinleme amacıyla yaptığımız harcamalardan ortalama yüzde 50 tasarruf sağlar.

Enerjiden sağlanan tasarruf sonucunda gaz, kurum ve tozu azaltarak çevre kirliliğinin önlenmesine yardımcı olur. Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak, yaşam kalitesine katkıda bulunur.

Küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi önler. Yapının taşıyıcı sisteminin dış etkenlere karşı korunmasını, içinde yaşadığımız binaların sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kaçak elektriğin bedeli

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
TBMM Küresel Isınma ve Su Kaynakları Araştırma Komisyonu, kayıp-kaçak elektrik kullanımının ekonomik değerinin yılda yaklaşık 3 milyar YTL olduğunu açıkladı.

Dünyada 2 milyar insanın elektrik enerjisinden yoksun bir halde yaşadığını belirtti.

Elektrik enerjisinin verimli kullanılmadığına dikkati çeken Öztürk, dünyada, yılda maliyeti 400 milyar dolara varan elektrik ve ısınma enerjisinin israf edildiğini söyledi.

´´Elektrik hırsızlığı sosyal bir kötülüktür. Her yıl elektrik enerjisi hırsızları tarafından milyarlarca dolar değerindeki elektrik enerjisi çalınmaktadır´´ diyen Öztürk, elektrik hırsızlarının dürüst müşterilere kaliteli, kesintisiz ve ucuz elektriğin dağıtımını zorlaştırdığını vurguladı.

Kaçak elektrik kullanımının, can ve mal güvenliğini tehlikeye attığını, dağıtım şebekesine zarar verdiğini de anlatan Öztürk, ´´Kaçak elektrik kullanımı, ilave bakım-onarım yatırımı gerektirmektedir. Dolayısıyla çalınan bu bedel, dürüst tüketiciler tarafından ödenmektedir. Dolayısıyla dürüst tüketiciler, elektriğe daha fazla bedel ödemektedir. Elektrik servisi veren kurumlar, başta dağıtım sistemindeki kayıplar olmak üzere kaçak elektrik kullanımı ile ilgili ciddi mücadele vermektedirler´´ dedi.

AIRFEL MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES ANLAŞMASI

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
KLİMADA TÜRK - JAPON İŞBİRLİĞİ
Airfel – Mitsubishi Heavy Industries güçlerini birleştiriyor.
AIRFEL, MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES KLİMA SATIŞLARINA BAŞLADI.

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, dünyanın en büyük klima üreticilerinden Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile yeni bir işbirliği anlaşması imzaladı. Airfel ve MHI, 2005 yılından bu yana devam eden işbirliklerini, son anlaşmayla daha da güçlendirdi. Airfel, yeni anlaşma çerçevesinde, MHI’ın KX merkezi klimalarının yanı sıra, duvar tipi split ve ticari tip klimalarını da Türkiye pazarına sunacak.

Japon kliması, AB´ye Türkiye´den Airfel´le girecek.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Türkiye ve dünyada gün geçtikçe büyüyen klima pazarında paylarını artırmak isteyen firmalar ürün yelpazelerini çeşitlendiriyor. Mitsubishi marka split ve ticarî klimaları satışa sunan Airfel ihracatını 30 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendiriyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendiriyor.

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendirirken, yeni anlaşmayla MHI´nın KX merkezi klimalarının yanı sıra duvar tipi split ve ticari tip klimalarını da pazara sunacak.

Airfel, Mitsubishi Heavy İndustries Klima Satışlarına Başladı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding Şirketlerinden Airfel, Dünyanın En Büyük Klima Üreticilerinden Mitsubishi Heavy Industries (Mhı) ile Yeni Bir İşbirliği Anlaşması İmzaladı.

Airfel ve MHI, 2005 yılından bu yana devam eden işbirliklerini, son anlaşmayla daha da güçlendirdi. Airfel, yeni anlaşma çerçevesinde, MHI´ın KX merkezi klimalarının yanı sıra, duvar tipi split ve ticari tip klimalarını da Türkiye pazarına sunacak.

Airfel / MITSUBISHI KX4 Klima Sistemleri

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
MHI klima sistemleri, güçlü - güvenilir ve yüksek enerji tasarruf teknolojisi ile KX4 serisinde yüksek performans değerlerine ulaşmış ve binaların gelecekteki iklimlendirme ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. KX4 serisi klimalarda performansı ispatlanmış olan yeni soğutucu akışkan R410A ve diğer birçok ileri teknoloji başarı ile kullanılmıştır.

Airfel´in Tarihçesi

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
1999 yılında Akfel Endüstriyel Cihazlar Pazarlama A.Ş olarak kurulan firma, dünya klima sektörünün en büyük üreticilerinden biri olan Haier Electronic Company ile distribütörlük anlaşması yaparak Türkiye klima pazarını yüksek teknoloji ve rekabetçi fiyatlarla tanıştırdı. 2001 yılında Akfel, Sanko Holding bünyesine katıldı.

Klima bakterisine karşı 4 önlem

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Kapalı ortamların ısısını ve nem oranını istenilen seviyelere getirebilen klimalar, soluduğumuz havayı ve solunum yollarımızı doğrudan etkiliyor.
Klima kullanımıyla birlikte su damlacıklarıyla havaya karışarak insanlara bulaşan ve ölümlere yol açan Lejyoner hastalığına karşı başlıca dört önlem alınması gerekiyor.

Airfel Üretim Tesislerini incelediniz mi?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Airfel A.Ş.
Isınırken, Serinlerken, Her Mekanda, Her Mevsimde Airfel.

Sanko Holding şirketlerinden ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün öncü firmalarından AIRFEL, 1999’da kuruldu. Kurulduğu günden bu yana, yaptığı cesur atılımlar ile yükseliş grafiğini ve cirosunu her yıl daha da artırıyor. 8 yılda sektörün öncüleri arasına girmeyi başaran AIRFEL, 2007’de pazar payını yüzde 15’e çıkararak sektörde ilk 3 firma arasına girmeyi hedefliyor.


AIRFEL; her türlü split klima (duvar tipi, multi split, kaset, yer tavan, salon, mobil, kanallı tip), ısıtma (radyatör ve kombi), soğutma, havalandırma cihaz ve ekipmanlarının üretimini, ihracatını, ithalatını, pazarlamasını ve dahili ticaretini yine kendi markası ‘AIRFEL’ adı altında yapıyor. 475 çalışanı olan AIRFEL’in İstanbul’daki merkez ofisinin yanı sıra İzmir, Ankara ve Gaziantep’te 3 bölge müdürlüğü bulunuyor. AIRFEL, 2006 itibariyle satış, pazarlama, üretim ve satış sonrası hizmetler konularında uzmanlaşan 2 şirket, 4 üretim tesisi ve deneyimli ekibiyle çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye genelinde 350 bayi ile ürünlerini sunarken, 450 servis ile hizmet veriyor.

Emniyetli Doğalgaz Kullanım Rehberi

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Doğalgaz kokusuz, havadan hafif ve yanıcı bir gazdır. Normalde kokusuz olan doğalgaza, kullanıcıların herhangi bir gaz kaçağını kolaylıkla fark edebilmesi için çürük sarımsak kokusu veren THT maddesi eklenir. Doğalgaz yandığında kül, karbon monoksit ve kükürt bileşikleri oluşturmayan temiz ve çevreci bir gazdır. Doğalgaz doğru kullanıldığı sürece tehlikeli değildir. İlgili kurumlar doğalgazın abonelere güvenli bir şekilde ulaştırılması için her türlü tedbiri almaktadır.

Sıcaklar Ruh Sağlığımızı Etkiliyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sıcak havalar insan davranışlarını olumsuz etkilerken, kapalı ve kasvetli havalar ise karamsar, isteksiz...

Sıcak havalar insan davranışlarını olumsuz etkilerken, kapalı ve kasvetli havalar ise karamsar, isteksiz ve depresif yapıyor. Psikolog Filiz Yakmaz, aşırı sıcaklarda insanların ruhsal yapısının bozulduğuna dikkat çekti.

HAVA PERDESİNİN KULLANIMI VE SEÇİMİ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hava perdesi, binaların giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, bina içindeki klimatize edilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan ve ısıtıcıdan oluşan bir cihazdır. Hava perdesi kullanımı ile, yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlendiği gibi, dışarıdaki egsoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.

Airfel, tasarruflu kombi ile hem evi hem cebi ısıtıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Airfel, küresel ısınmayla birlikte son yıllarda yaşanan enerji sıkıntısına karşılık yoğuşmalı kombilerle tüketicilere tasarruf vaat ediyor. Firma tasarruf yaparak ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen tüketicilere, yoğuşmalı kombi sahibi olmaları için uygun ödeme koşulları sunuyor.

Sanko, Hendek`i ısıtma-soğutma üssü yapıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
SANKO Holding 2001 yılında satın aldığı 2 milyon dolar cirolu Akfel ile kendi markası Airfel`i yaratan Sanko Holding, Sakarya Hendek`e toplam 50 milyon dolarlık ısıtma-soğutma üssü kurdu.

HİJYENİK MEKANLARIN İKLİMLENDİRMESİNDE AIRFEL ÇÖZÜMÜ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
AIRFEL MÜHENDİSLİK SİSTEMLER DEPARTMANI SUNDUĞU ÇÖZÜMLERLE PAZARDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP. YENİ YATIRIMLARIYLA DAHA DA İDDALI OLAN FİRMA HİJYENİK MEKAN İKLİMLENDİRMESİNİN LİDER MARKASI TETİSAN’I SATIN ALARAK BU ALANDA ÖNCÜLÜK YAPIYOR.

Kombi Satın Almadan Önce

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
KOMBİ HAKKINDA BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ
Kombi nedir?
Konutun hem ısıtma hem de sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bu nedenle kısaca Kombi (İngilizcede Combined/Birleşik) olarak adlandırılır.

HAVA PERDESİNİN KULLANIMI VE SEÇİMİ

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Hava perdesi, binaların giriş kapısı üzerine veya dik olarak yanına monte edilebilen, bina içindeki klimatize edilmiş, ısıtılmış ve filtre edilmiş temiz havayı muhafaza etmek amacıyla kullanılan, fan ve ısıtıcıdan oluşan bir cihazdır. Hava perdesi kullanımı ile, yazın sıcak havanın, kışın soğuk havanın içeri girmesi önlendiği gibi, dışarıdaki egsoz gazlarının, dumanların, kokuların, tozun, sineğin içeri girmesi de önlenir.

Böyle giderse klimalar reçete ile satılacak

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile yaygınlaşan klima pazarında firmaların rekabeti artıyor. Onlarca markanın yarıştığı pazarda üreticiler farklı özelliklere sahip ürünlerle öne çıkmaya çalışıyor.

Türk Buluşu Sonsuz Enerji

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , ,
Enerji üretimi için, Yenilenebilir enerji kaynakları araştırılırken, rüzgar enerjisi, nükleer enerji santralleri derken farklı bir enerji üretim sistemi ile enerji üretimi araştırmalar sonucunda bulundu.

Erke ve Erke Araştırmaları ve mühendislik Anomin şirketi Araştırma ve Geliştirme Bölüm Sözcücü Togan Kafesoğlu, icat edilen dönergeç ile sonsuz ve sınırsız enerji üretimini yapılması mümkünlük kazanıyor. Şirketin 2006 yılında yapılan patent başvurusu kabul edildi. Bu buluş ile enerji üretiminde yeni bir çığır açılacak. Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Airfel 81,3 Milyon Dolar Ciroya Ulaştı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden AIRFEL, geçtiğimiz yıla göre yüzde 65 artışla cirosunu 81,3 milyon dolara yükseltti. AIRFEL Genel Müdürü Hasan Önder, 2006´da 50 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve hızlı büyümelerini sürdürdüklerini söyledi.
Önder, 2007´nin kendileri için kombi yılı olacağını belirterek, büyüme hedefini yüzde 80 olarak açıkladı.

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün öncülerinden AIRFEL, 2006 yılında da büyümesini sürdürerek geçtiğimiz yıl 50 milyon dolar olan cirosunu 81,3 milyon dolara çıkardı. Sektörde yaptığı cesur atılımlarına devam eden AIRFEL, 2006´da 50 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. AIRFEL Genel Müdürü Hasan Önder, kısa sürede hızla büyüyen bir şirket olduklarını belirterek, 2007 yılı büyüme hedefini ise yüzde 80 olarak açıkladı. Önder, 2007´nin AIRFEL için kombi yılı olacağını ve tüketiciye 11 farklı kombi modeliyle ulaşacaklarını da belirtti.
 Klima Nedir?
 Klima Cihazları Nasıl Soğutur?
 Klima Cihazları Nasıl Isıtır?
 Salon Tipi Split Klimalar
 Duvar Tipi Klimalar
 Pencere Tipi Klimalar
 Yer Tavan Tipi Klimalar
 Klima Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken TİCARİ Konular
 Klima Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat Etmelisiniz
 Klima Sağlığa Zararlımıdır?
 Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 Hangi Kapasitede Klima Seçmeliyiz?
 A sınıfı klima ile G Sınıfı klima arasında ne fark vardır?
 Inverter teknolojisi nedir ?
 Split Klima kullanımı dünya çapında Neden çok popüler ?
 Klimamı ısınma amaçlı kullanırken nasıl en yüksek verim alabilirim?
 Heat Pump ne demektir?
 Kombi Nedir?
 Kombi Seçimi Esnasında Göz Önünde Bulundurulacak Önemli Noktalar.
 Bacalı Tip Kombiler
 Hermetik Tip Kombiler
 Yoğuşmalı Kombi Nedir?
 Kombi Cihazı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 Kombi ve Radyatörler ile ilgili teknik bilgiler
 Hermetik/Bacalı Kombi arasındaki fark nedir?
 Mekanıma uygun kombi kapasitesini nasıl belirleyebilirim?
 Radyatör Nedir?
 Termostatik Radyatör Vanası Nedir?
 Panel radyatörün diğer radyatörlerden farkı nedir?
 Radyatörlerin havasını nasıl alabilirim?
 Radyatörler ile ilgili teknik bilgiler
 Radyatörlü Evler için öneriler
 Neden termostatik radyatör vanası kullanılmalı ?
 Alüminyum Radyatör Genel Özellikleri
 Aluminyum Radyatör Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 Havlupan Genel Özellikleri
 Havlupan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 Havlupan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
 Hava Perdesi Nedir?
 Hava Perdesi Seçimi
 Hava Perdesi Tipleri
 Hava Perdesinin Amacı Nedir?
 Hava Perdesi Nerelerde Kullanılır?
 Hava Perdesinin Verimliliği
 Hava Perdesinin Güvenliği
 VRF KULLANIM ALANLARI NEDİR?
 VRF/VRV AVANTAJLARI NEDİR?
 Infrared Isıtıcılar nasıl ısıtır?
 ISINMA Nedir, ısınma çeşitleri nelerdir?
 Elektrikli Infrared ısıtıcı nerelerde kullanılır?
 Infrared ısıtıcı ile ısıtmanın sağlık açısından zararı var mıdır ?
 Infrared ısıtıcı ile ısınmak pahalımıdır ?
 Infrared ışıkla ısıtma sisteminin genel özellikleri nelerdir?
 RSS Girişler  RSS Yorumlar

Daikin Klima


Daikin Türkiye

Airfel Kombi


Şu an sitede 320 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS